Akasztott Ember
Az Akasztott ember kártyája mindig bizonyos fokú lelki szenvedést mutat, amit azonban nem szabad sem dicsőítenünk, sem túlzottan ragaszkodnunk hozzá. Bár ez az állapot megrekeszt, és egy időre beszűkíti az anyagi világ lehetőségeit, szellemi téren kiteljesíthet, ha van elég bátorságunk szembenézni a krízissel. Asztrológiailag a horoszkóp 12. házához köthető, ami a ránk váró korlátok, lemondások és fájdalmas életpróbák területe, ugyanakkor innen merítjük az igényt a mély lelki életre, a spirituális dimenziók megtapasztalására , és minden olyan tevékenységre, ahol nem a külső elismertség a mérce.
A kártyán az ábrázolás önmagáért beszél. A felfüggesztett, és így mozgásképtelen alak, és háta mögé helyezett kezek jól szemléltetik a passzivitás időszakát. A fejjel lefelé lógó testhelyzet alkalmat ad a dolgok más perspektívából való szemlélésére, bár ez természetesen nem lehet tartós állapot. A képen a jobb láb kerül hátra, tehát jelenleg még nincs mód az életutat aktívan új, kedvezőbb irányba terelni. A kártyán látható alak, türelemmel, belenyugvással viseli jelenlegi helyzetét, a tehetetlenséget és a kiszolgáltatottságot.
A fejen álló pozitúra ugyanakkor elősegíti a fej jobb vérellátását, amely növeli a szellemi frissességet, növeli a harmadik szem aktivitását. Ebben a fonák helyzetben, amikor az anyagi értékek a szellemi fölé kerülnek, feltudja ismerni, hogy mi az, ami már nem fontos a számára, mi az, ami már jelentőségét vesztette. A fa, amelyen lóg, az élet fája, a lenyesett ágak pedig azokat az áldozatokat mutatják, amelyeket azért kell meghoznunk, hogy egy másik irányba indulhassunk el életünk jobbá tétele érdekében. Ha a külső világba nem vezet út, és az anyagi világon nincs is jelenleg hatalmunk, gondolataink és szellemi erőnk segítségével úrrá lehetünk bármilyen szorongató helyzeten.
Illusztráció: Amber Tarotvissza