Héra
Hérát a görög mitológiában a házasság istennőjeként tartották számon, akinek alakja mindig is a tökéletes, fejedelmi asszonyi szépséget testesítette meg férje Zeusz oldalán. Bár házasságában időről-időre méltatlan bánásmódban részesült, személyét mégis mindenkor tisztelet övezte.
Ha Héra alakja bukkan fel, akkor a házasság témaköre, az utána való vágyakozás, ill. az abban betöltött szerep kerül előtérbe életünkben. Jelenléte segíti az elkötelezett, hűséges, állhatatos társkapcsolat kialakítását, ami elengedhetetlen egy stabil házasság fenntartásához. Azt is jelezheti ugyanakkor, hogy e törvényes házasság nélkül az életünket üresnek, parttalannak érezzük, önmagunkat pedig nem tudjuk teljes egészként elfogadni, megélni.
A Héra által jelzett nő számára mindig nagyon fontos a társadalmi presztízs, elismertség, olyan asszony ő, aki fáradhatatlanul segíti férje előmenetelét, sikereit, és házasságához még akkor is ragaszkodik, ha az már csak a külsőségekben felel meg számára. Ennek az állapotnak azonban az a veszélye, hogy boldogságunk kizárólag attól függ, hogy férjünk mennyire méltányolja a kapcsolatért hozott erőfeszítéseinket, odaadásunkat. Elveszíthetjük saját identitásunkat, s önmagunkat kizárólag a partner személyén át leszünk képesek meghatározni.
Héra a legnagyobb teljességet képes elhozni az életünkbe, de, ha a kötelék esetleg lazulófélben van, olyan romboló, destruktív erőket hívhat elő belőlünk, mint a bosszúvágy, az ellenőrizhetetlen féltékenység, és irányítási vágy.
Héra üzenete mindenképpen az, hogy a függőség elkerülése érdekében ki kell jelölnünk határainkat, növelni kell saját önálló mozgásterünket, önbecsülésünket egy házasság keretein belül is. Csak e tulajdonságok birtokában tudunk megújulni, és szükség esetén egy egészen új életet megteremteni magunknak.
Illusztráció: Jonathon Earl Bowser